ABC Data planuje rozwój

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
ABC Data planuje rozwój
Dodany przez:

ABC Data planuje rozwój

ABC Data rozważa wejście na rynki w południowej lub zachodniej Europie. Nowe centrum logistyczne najwcześniej w przyszłym roku

 

ABC Data podtrzymuje prognozy na 2014 r. W I półroczu dystrybutor sprzętu IT i oprogramowania zwiększył przychody i zysk operacyjny, ale zysk netto spadł o niemal 30 proc. Spółka jest zadowolona ze sprzedaży w Niemczech i Rumunii i rozgląda się już za kolejnymi rynkami. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to południe lub zachód Europy, ale będzie to najprawdopodobniej wymagało otworzenia nowego centrum logistycznego.

– Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, drugi kwartał przyniósł wyraźną poprawę wyników ABC Daty. Inwestycje poczynione w pierwszym kwartale, związane z rozwojem działalności na rynkach rumuńskim i niemieckim, zaczęły już wyraźnie procentować. Wyniki za pierwsze półrocze świadczą o tym, że realizacja prognozy, którą opublikowaliśmy w maju, przebiega zgodnie z planem – komentuje Norbert Biedrzycki, prezes zarządu ABC Data S.A.

W I półroczu ABC Data miała 2,56 mld zł przychodów wobec 2,19 mld zł rok temu. Wzrósł także zysk operacyjny – do 34,11 mln zł z 30,67 mln zł przed rokiem. Natomiast zysk netto okazał się niższy od ubiegłorocznego i zamknął się kwotą niespełna 18 mln zł wobec 25,3 mln zł w I półroczu 2013.

– ABC Data rozwija się w sposób ewolucyjny i to jest element naszej strategii. To nie jest tak, że rozwijamy się za wolno. Chcemy rozwijać się w taki sposób, żeby skonsumować możliwości biznesowe, które się pojawiają. W zeszłym roku rozpoczęliśmy sprzedaż w Rumunii i Niemczech, w tym roku chcemy ją rozwinąć i ustabilizować. O kolejnych rynkach będziemy myśleć w najbliższych latach – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Rafał Garszczyński, menadżer ds. PR, komunikacji i relacji w ABC Data SA.

Spółka wyklucza wejście na rynki wschodnie w najbliższych latach, co wynika z niestabilnego otoczenia, choć dostrzega w nich duży potencjał rynkowy. Po rozpoczęciu działalności w Niemczech i Rumunii ABC Data rozgląda się za kolejnymi rynkami na zachód i południe od Polski. To będzie jednak najprawdopodobniej wymagało rozszerzenia sieci dystrybucji o nowe centrum logistyczne, które pozwoli zagwarantować możliwość realizacji dostaw w ciągu jednej doby. Obecnie spółka dostarcza towary z magazynów w Warszawie i Sosnowcu.

– Nie da się tak daleko dostarczać produktów z polskich magazynów w ciągu 24 godzin. W związku z tym, jeżeli chcemy zachować konkurencyjność i utrzymać możliwość dostarczania w 24 godziny, to będziemy musieli poszerzyć nasza sieć logistyczną o kolejne centrum, przypuszczalnie gdzieś na południu Europy – uważa Garszczyński.

Dystrybutor sprzętu IT oraz oprogramowania jeszcze nie podjął decyzji dotyczącej lokalizacji nowego centrum logistycznego. Spółka nie będzie budowała obiektu za własne pieniądze, lecz zdecyduje się na wynajem. Na razie priorytetem dla zarządu jest umocnienie pozycji rynkowej w Niemczech i Rumunii, które mocno różnią się od siebie pod względem struktury sprzedawanych produktów i zachowań konsumentów. Choć rynek rumuński cechuje się szybszym wzrostem, to atutem Niemiec – w porównaniu z rynkiem polskim – są wyższe marże.

– Jeśli chodzi o sprzedaż, to zarówno rynek rumuński, jak i niemiecki rozwijają się zgodnie z naszymi planami. Niewątpliwie zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć znaczącą pozycję w Rumunii niż w Niemczech. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami w Niemczech zajmie to więcej czasu, ale dzisiejsze wyniki na obu tych rynkach pozwalają nam podtrzymać opublikowaną prognozę – mówi Rafał Garszczyński.

Grupa ABC Data spodziewa się, że w całym 2014 r. zanotuje skonsolidowane przychody w wysokości 5,76 mld zł oraz skonsolidowany zysk EBITDA na poziomie 92,07 mln zł.

– Przewidywalność jest dla naszych akcjonariuszy jednym z głównych atutów ABC Daty. Pozwala im ona myśleć o inwestycji w naszą firmę długofalowo. A my chcemy po prostu realizować wyniki, które wcześniej obiecujemy – twierdzi manager w ABC Data.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

 

Fot: inwestor.newseria.pl

1 15 września, 2014 News, Wydarzenia Wrzesień 15, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.