Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ambasada RP w Wiedniu od kuchni
Dodany przez:

Ambasada RP w Wiedniu od kuchni

Dzień Otwartych Drzwi – Ambasada od kuchni!

W sobotę, 12 listopada, każdy chętny może zwiedzić Ambasadę. Dzień Otwartych Drzwi, z okazji obchodzonego 16 listopada Dnia Służby Zagranicznej, w tym roku pod hasłem „Stół Polski”. Zapraszamy!

Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Państwa na Dzień Otwartych Drzwi w Ambasadzie z okazji Dnia Służby Zagranicznej obchodzonego corocznie w dniu 16 listopada [https://pl.wikipedia.org/wiki/16_listopada]. Tego dnia, w 1918 roku, Józef Piłsudski wystosował do rządów wszystkich państw specjalną depeszę – poinformował o odrodzeniu niepodległego Państwa Polskiego.

Po raz pierwszy Ambasadę będzie można poznać także od kuchni. Dosłownie. ‎Goście poznają współczesne, polskie trendy kulinarne podczas specjalnie przygotowanej prezentacji, a także skosztują niektórych polskich produktów regionalnych. Przede wszystkim zaś ulepią i zjedzą samodzielnie przygotowanego pierogi!

Będą mogli Państwo również  zwiedzić zabytkowe wnętrza Ambasady, zobaczyć gabinety, w których pracują dziś dyplomaci, wyremontowaną, neogotycką kaplicę, porcelanowe łazienki i widok na ogród rozciągający się z tarasu. ‎„‎Wklęsłe i wypukłe krzywizny form w stylu empire z częściowymi przeszkleniami i ozdobami z mosiądzu prezentują przemyślane w najdrobniejszych szczegółach rozwiązania. Stanowią najwyższe osiągnięcie sztuki rzemieślniczej. Wszystko można podziwiać do dziś” – pisze o wnętrzach ambasady historyk sztuki Gerd Pichler w książce “Die Polnische Botschaft in Wien. Geschichte und Baugeschichte des Hauses Hietzinger Hauptstraße 42c” . Oprowadzać w tym roku będzie tłumaczka tej książki, Lililana Niesielska.

Program:

12.00 – otwarcie drzwi

12.15 – oprowadzanie i opowiadanie o historii wnętrz: L. Niesielska, tłum. książki „Ambasada Polski w Wiedniu: historia i architektura budynku”

13.30 – „Stół Polski – historia i charakterystyka polskiej kuchni, najlepsze regionalne produkty kulinarne, festiwale i szlaki kulinarne” – prezentacja i wstęp do prezentacji Monika Kucia

14.00 – „Pierogi po polsku na dwa sposoby” – warsztaty z lepienia i gotowania. Prowadzenie: Wanda Piotrowski z zespołem z Wiednia oraz Joanna Jakubiuk z polskiego Podlasia

16. 00 – degustacja

 

Wstęp wolny

Wymagana rejestracja (http://erejestracja.msz.gov.pl/event/77?tTag+der+offenen+T%c3%bcr)

Odwiedź nas w tym szczególnym dniu!

 

* * *
Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie brać dużych toreb, plecaków i niebezpiecznych przedmiotów.

To, co należy zabrać, a nawet trzeba, to dokument tożsamości ze zdjęciem.

Poprzez uczestnictwo w wydarzeniu, zgadzają się Państwo na publikację zdjęć zrealizowanych podczas wydarzenia.

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

2 07 listopada, 2016 Austria, Kalendarium, News, Turystyka Listopad 7, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.