Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Ambasada RP w Wiedniu od kuchni
Dodany przez:

Ambasada RP w Wiedniu od kuchni

Dzień Otwartych Drzwi – Ambasada od kuchni!

W sobotę, 12 listopada, każdy chętny może zwiedzić Ambasadę. Dzień Otwartych Drzwi, z okazji obchodzonego 16 listopada Dnia Służby Zagranicznej, w tym roku pod hasłem „Stół Polski”. Zapraszamy!

Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Państwa na Dzień Otwartych Drzwi w Ambasadzie z okazji Dnia Służby Zagranicznej obchodzonego corocznie w dniu 16 listopada [https://pl.wikipedia.org/wiki/16_listopada]. Tego dnia, w 1918 roku, Józef Piłsudski wystosował do rządów wszystkich państw specjalną depeszę – poinformował o odrodzeniu niepodległego Państwa Polskiego.

Po raz pierwszy Ambasadę będzie można poznać także od kuchni. Dosłownie. ‎Goście poznają współczesne, polskie trendy kulinarne podczas specjalnie przygotowanej prezentacji, a także skosztują niektórych polskich produktów regionalnych. Przede wszystkim zaś ulepią i zjedzą samodzielnie przygotowanego pierogi!

Będą mogli Państwo również  zwiedzić zabytkowe wnętrza Ambasady, zobaczyć gabinety, w których pracują dziś dyplomaci, wyremontowaną, neogotycką kaplicę, porcelanowe łazienki i widok na ogród rozciągający się z tarasu. ‎„‎Wklęsłe i wypukłe krzywizny form w stylu empire z częściowymi przeszkleniami i ozdobami z mosiądzu prezentują przemyślane w najdrobniejszych szczegółach rozwiązania. Stanowią najwyższe osiągnięcie sztuki rzemieślniczej. Wszystko można podziwiać do dziś” – pisze o wnętrzach ambasady historyk sztuki Gerd Pichler w książce “Die Polnische Botschaft in Wien. Geschichte und Baugeschichte des Hauses Hietzinger Hauptstraße 42c” . Oprowadzać w tym roku będzie tłumaczka tej książki, Lililana Niesielska.

Program:

12.00 – otwarcie drzwi

12.15 – oprowadzanie i opowiadanie o historii wnętrz: L. Niesielska, tłum. książki „Ambasada Polski w Wiedniu: historia i architektura budynku”

13.30 – „Stół Polski – historia i charakterystyka polskiej kuchni, najlepsze regionalne produkty kulinarne, festiwale i szlaki kulinarne” – prezentacja i wstęp do prezentacji Monika Kucia

14.00 – „Pierogi po polsku na dwa sposoby” – warsztaty z lepienia i gotowania. Prowadzenie: Wanda Piotrowski z zespołem z Wiednia oraz Joanna Jakubiuk z polskiego Podlasia

16. 00 – degustacja

 

Wstęp wolny

Wymagana rejestracja (http://erejestracja.msz.gov.pl/event/77?tTag+der+offenen+T%c3%bcr)

Odwiedź nas w tym szczególnym dniu!

 

* * *
Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie brać dużych toreb, plecaków i niebezpiecznych przedmiotów.

To, co należy zabrać, a nawet trzeba, to dokument tożsamości ze zdjęciem.

Poprzez uczestnictwo w wydarzeniu, zgadzają się Państwo na publikację zdjęć zrealizowanych podczas wydarzenia.

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

2 07 listopada, 2016 Austria, Kalendarium, News, Turystyka 7 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.