Aplikacja dyplomatyczno-konsularna 2016

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Aplikacja dyplomatyczno-konsularna 2016
Dodany przez:

Aplikacja dyplomatyczno-konsularna 2016

Nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2016 otwarty

 

W dyplomacji XXI wieku potrzebna jest nie tylko wiedza, ale także umiejętność skutecznego prowadzenia negocjacji, prezentacji i obrony interesów czy sprawnego zarządzania zasobami. Właśnie rozpoczął się kolejny nabór na przygotowującą do tego aplikację dyplomatyczno-konsularną.

Praca w służbie dyplomatyczno-konsularnej jest dla osób ambitnych, odważnych, gotowych służyć swą wiedzą w kraju, w państwach położonych w sąsiedztwie Polski, jak również w dalekich zakątkach globu. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna będzie dobrym wyborem dla osób, które gotowe są do pracy na rzecz własnego kraju w różnych warunkach kulturowych i w różnych częściach świata.

Nabór na aplikację odbywa się raz w roku w ramach konkursu ogłaszanego przez Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej. Termin składania dokumentów na tegoroczną aplikację dyplomatyczno-konsularną upływa 16 września 2015 r. Konkurs składa się z części pisemnej i ustnej oraz badania predyspozycji do służby zagranicznej.

Kandydaci muszą spełniać określone wymagania, m.in. posiadać obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne oraz potwierdzoną znajomość co najmniej dwóch języków obcych na poziomie C1.

Aplikanci są zatrudniani w Ministerstwie Spraw Zagranicznych na czas określony – jednego roku. Aplikacja trwa 12 miesięcy. Jej program obejmuje dwie części: teoretyczną – szkolenie w Polskim Instytucie Dyplomacji im. I. J. Paderewskiego, oraz praktyczną – staż w departamentach i biurach MSZ oraz w placówce zagranicznej. Aplikacja kończy się egzaminem dyplomatyczno-konsularnym. Osoby, które zdadzą egzamin otrzymują stopień attaché oraz kolejną umowę o pracę w MSZ.

Szczegółowe informacje na temat konkursu: http://www.msz.gov.pl/pl/ministerstwo/praca_i_kariera/aplikacja_dyplomatyczno_konsularna/http___www_msz_gov_pl_pl_p_msz_pl_ministerstwo_praca_i_kariera_zatrudnienie_msz_nabor_na_stanowiska_ogloszenie_adk_2016_1

 

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

0 05 czerwca, 2015 News, Praca Czerwiec 5, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.