Austria liderem UE w produkcji energii wodnej

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Austria liderem UE w produkcji energii wodnej
Dodany przez:

Austria liderem UE w produkcji energii wodnej

Według danych instytutu „Österreichs E-Wirtschaft” około 67 % zapotrzebowania na energię elektryczną na rynku austriackim zostaje pokryte przez elektrownie wodne

 

Według danych instytutu „Österreichs E-Wirtschaft” około 67 % zapotrzebowania na energię elektryczną na rynku austriackim zostaje pokryte przez elektrownie wodne. Woda jest obecnie najważniejszym źródłem odnawialnej energii w Austrii, zaś największym producentem energii jest w tym sektorze koncern Verbund AG, który wytwarza około 95 % energii elektrycznej wykorzystując energię mechaniczną płynącej wody. Panująca w ostatnich latach nadwyżka oferowanej na rynku mocy powoduje spadek cen prądu. Wolfgang Anzengruber, przewodniczący zarządu Vebund AG, opowiada się przeciwko kopalnym nośnikom energii. Zwraca on jednocześnie uwagę na brak równego traktowania na rynku dużych oraz mniejszych dostawców energii odnawialnej oraz skarży się na niesprawiedliwy, jego zdaniem, podział pomocy państwa skierowanej do producentów tej energii.

Z załączonego diagramu wynika, że ilość wytwarzanej w Austrii energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla jest tak minimalna, że nie mieści się w przyjętej skali.

Ponadto warto zauważyć, że o ile w roku 1970 kopalne nośniki pokrywały zapotrzebowanie na energię w Austrii w 25 %, to w 2013 roku ich udział spadł do poniżej 10 % (wg danych Austriackiego Federalnego Ministerstwa Nauki, Badań i Gospodarki – BMWFW)

Źródło: austria.trade.gov.pl
Fot: austria.trade.gov.pl

3 18 kwietnia, 2016 Biznes, News 18 kwietnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.