Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Austriacki sektor usług
Dodany przez:

Austriacki sektor usług

Sytuacja austriackiego sektora usług

Raport WIFO (Austriacki Insytut Badań nad Gospodarką):

  • firmy działające na ryku usług, określiły swoją w marcu 2017 roku, jako dobrą, potwierdzając optymistyczne wyniki za grudzień 2016 roku i styczeń 2017 roku. Poprzednio tak dobre wyniki na tym rynku notowano sześć lat temu.
  • za główną przyczyn dobrych nastrojów, firmy podają dynamiczny wzrost zleceń. Aż 80% z nich deklaruje wystarczającą a nawet więcej ni wystarczającą ilość zleceń. W ciągu ostatnich miesięcy wyraźnie wzrosła różnica między ilością pracowników, jakie firmy z tego sektora zatrudniły a ilością zwolnionych pracowników.
  • występują dwie różnice w poszczególnych segmentach. Najlepsze wyniki zanotowały firmy zajmujące się elektronicznym przetwarzaniem danych. Najsłabiej, ale wciąż pozytywnie swoją aktualną sytuację jak i oczekiwania oceniają firmy z branży transportowej i gastronomicznej.

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (austria.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 12 kwietnia, 2017 Biznes, Nauka i badania, News 12 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.