Ceny artykułów spożywczych w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Ceny artykułów spożywczych w Austrii
Dodany przez:

Ceny artykułów spożywczych w Austrii

Drożyzna w Austrii

Jeśli porównać ceny artykułów spożywczych w krajach Unii Europejskiej w Austrii jest drogo. Artykuły żywnościowe i napoje bezalkoholowe kosztowały tam w 2015 r. o 20% więcej od średniej ich ceny w krajach Unii. Po Danii i Szwecji, Austria jest trzecim państwem o najwyższych cenach tych produktów. Najniższy ich poziom dotyczył Polski, Rumunii i Bułgarii.

Tańsze od średniej unijnej są jedynie papierosy (minus 15% od średniej) oraz napoje alkoholowe (minus 7%). Papierosy najdroższe są w Wielkiej Brytanii, gdzie konsumenci płacą za nie ponad dwa razy więcej od średniej unijnej. Z kolei w Bułgarii ich ceny są o ok. połowę tańsze w relacji do przeciętnej ceny w UE. Alkohol najdroższy jest w Irlandii i Finlandii, najtańszy w Bułgarii i Rumunii.

Jeśli porównać ceny chleba i produktów zbożowych ich wartości w Austrii są o 36% wyższe od przeciętnych w Unii, zaś w odniesieniu do mięsa poziom ten jest wyższy o 32%. Grupa tych wyrobów (zbożowe i mięsne) jest na drugim miejscu pod względem wysokości cen w Europie (po Danii, gdzie są najdroższe).

W odniesieniu do mleka serów i jaj najwięcej płacą za nie mieszkańcy Cypru, Grecji i Irlandii. Ich ceny w Austrii przewyższają o 5% przeciętny poziom unijny. Najtańsze są w Polsce, Czechach i na Litwie.

 

Źródło: WPHI Wiedeń, Portal Promocji Eksportu (austria.trade.gov.pl)
Fot: własność redakcji

13 14 kwietnia, 2017 Biznes, News 14 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.