Ceny prądu w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Ceny prądu w Austrii
Dodany przez:

Ceny prądu w Austrii

Wyższe ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych ze źródeł odnawialnych.

 

Od początku 2015 r. austriackie gospodarstwa domowe będą płaciły znowu wyższe ceny za dostawy energii elektrycznej. Główną przyczyną są wzrastające koszty wytwarzania energii z tzw. źródeł ekologicznych a także mający miejsce w części regionów kraju wzrost taryf sieciowych. Jednakże zdaniem prezesa E-Control Waltera Boltza poprzez zmianę dostawcy prądu duża część konsumentów wzrost ten może sobie znacząco zrekompensować. Dla przeciętnego klienta z gospodarstwa domowego o rocznej konsumpcji 3500 kilowatogodzin rachunek wzrasta o 2,75 % tj. o 19 euro, do kwoty 713 euro.

Wzrost dotyczy praktycznie niemal w całości segmentu podatków i innych danin, podczas gdy taryfy przesyłowe i ceny wytwarzania samej energii pozostają stabilne. Podstawą wzrostu podatków i opłat o ok. 8 procent jest przede wszystkim wyższe wsparcie wytwarzania energii ze źródeł ekologicznych. Przeciętne gospodarstwo domowe będzie na to płacić (w rachunku za prąd) w 2015 r. 100 euro, podczas gdy w 2014 r. płaciło 80 euro.

Z powodu niskich cen prądu na rynku giełdowym energii luka pomiędzy ceną rynkową a taryfą gwarantowaną, którą otrzymują eksploatatorzy urządzeń, powiększyła się jeszcze bardziej. Różnica ta jest finansowana z płaconych przez konsumentów rachunków.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony wien.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

22 29 stycznia, 2015 Ciekawostki, News 29 stycznia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.