Czas na zimowe opony

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Czas na zimowe opony
Dodany przez:

Czas na zimowe opony

Zimówki Continental najlepsze w testach

Continental to jedna z najczęściej nagradzanych marek w testach opon zimowych w tym sezonie. W tym roku opony Continental zostały wyróżnione aż w 8 niezależnych rankingach, m.in. ADAC, ACE GTU, ARB i AutoBild.

Temperatura powietrza na zewnątrz spada poniżej 7 stopni Celsjusza, to wyraźny sygnał, że należy wymienić opony na zimowe. Zanim wybierzemy odpowiedni model, warto sprawdzić, jak opona wypada w niezależnych testach, w których ogumienie testuje się pod kątem wielu różnorodnych kryteriów.

Dlaczego niezależne testy są ważne?

Niezależne testy pokazują prawdziwy obraz właściwości i możliwości opony, co potwierdza duża liczba badanych wskaźników. Opona nie musi zajmować pierwszego miejsca we wszystkich kategoriach, ważne, aby plasowała się w czołówce rankingu. Mamy wówczas pewność, że dobrze spełnia swoje funkcje i pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu bez względu na pogodę czy rodzaj nawierzchni.

Continental bezwzględnym liderem

Continental od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach i testach opon prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz renomowane czasopisma. W tym roku opony zimowe Continental zostały wyróżnione aż ośmiokrotnie!

ContiWinterContact TS 850 to prawdziwa gwiazda tegorocznych zestawień opon zimowych. To jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych zimowych modeli Continental. Do takich samych wniosków już po raz kolejny doszli autorzy testów prestiżowego ADAC, którzy wskazali na znakomite osiągi tej opony na suchej i mokrej nawierzchni oraz na śniegu i lodzie, a także na jej paliwooszczędność, przyznając zwycięstwo dwóm testowanym rozmiarom 175/65 R14 oraz 195/65 R15. ContiWinterContact TS 850 w rozmiarze 205/55 R16 została też zbadana w 16 kategoriach w różnych warunkach drogowych zajmując 1. miejsce we wspólnym teście austriackiego automobilklubu ARBÖ, magazynu ACE Lenkrad oraz GTÜ. Model zajął również 2. miejsce w teście ACE w tym samym rozmiarze.

Możliwości ContiWinterContact TS 850 są także znakomicie oceniane przez kluczowe czasopisma branżowe w Polsce i zagranicą. W przeprowadzonym ostatnio teście Auto Motor i Sport przyznał oponie 1. miejsce dla rozmiaru 225/50 R17. Opona zajęła pierwszą pozycję także w rankingach przeprowadzonych przez magazyny auto motor und sport oraz Auto Zeitung oba dla popularnego rozmiaru 205/55 R16, uplasowała się też w czołówce zestawienia AutoBild dla rozmiaru 225/50 R17.

Polecana przez konsumentów

Testy ekspertów to jedno, ale ogromne znaczenie mają także wybory i opinie konsumentów w tym przypadku kierowców. Zdaniem użytkowników serwisu Oponeo.pl, ContiWinterContact TS 850 to opona rewelacyjna. Co więcej, aż 97% z nich poleca ją innym!

Jesteśmy dumni, że nieprzerwanie od wielu lat opony Continental zdobywają najwyższe noty we wszystkich kluczowych testach opon w Europie. Dziękujemy klientom, którzy docenili ich jakość i postawili na bezpieczeństwo zimowych podróży komentuje Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

W ślad za sukcesami starszej siostry idzie również najnowsza opona zimowa Continental WinterContactTM TS 850 P, która miała swoją premierę w tym roku, zdobywając ocenę wzorowa” w testach magazynu AutoBild Sportscars.

* * *

Continental AG

Z osiągniętymi w 2013 roku obrotami w wysokości 33, 3 miliardów euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 186 000 pracowników w 49 krajach.

www.continental-corporation.com

Dział Opon

Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42 000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.


Opony do pojazdów ciężarowych

Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon
do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.

Sponsoring

Dział Opon jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w Piłce Nożnej, Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Pucharu Azji w Piłce Nożnej 2015 w Australii oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.

 

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Fot: własność redakcji

4 11 listopada, 2016 Ciekawostki, News, Turystyka Listopad 11, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.