Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Dziecięce plakaty o czytaniu w Wiedniu
Dodany przez:

Dziecięce plakaty o czytaniu w Wiedniu

Dziecięce plakaty o czytaniu nagrodzone

Julia Klučár, rodzeństwo Laura i Filip Wyzińscy oraz Sophie i Philip Tomolik wygrali konkurs na plakat „Tu czy-tam” ogłoszony przez Ambasadę RP podczas Festiwalu Polskiej Książki dla Dzieci w Wiedniu.

Głównymi nagrodami były tablety graficzne, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały książki oraz profesjonalnie przygotowane poligraficzne i wydrukowane plakaty z ich pracami.

Konkurs dla dzieci w wieku 4 – 14 lat ogłoszony był 12 czerwca 2016 podczas Festiwalu Polskiej Książki dla Dzieci w ogrodach Ambasady RP w Wiedniu.

Organizacyjne wsparcie dał Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego.

Inspiracją dla przedsięwzięcia była wystawa w warszawskiej Galerii Zachęta o tytule „Tu czytam”, dla której 14 polskich ilustratorów książek wykonało promujące czytanie plakaty. Postery te pokazywane były na plenerowej wystawie podczas festiwalu książki w Ambasadzie, a w wakacje na zabytkowym ogrodzeniu placówki. Teraz wystawa zostanie uzupełniona o prace biorących udział w konkursie dzieci.

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

2 07 grudnia, 2016 Kultura i sztuka, Nauka i badania, News, Wydarzenia 7 grudnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.