Inteligentne liczniki prądu firmy Ericsson w Salzburgu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Inteligentne liczniki prądu firmy Ericsson w Salzburgu
Dodany przez:

Inteligentne liczniki prądu firmy Ericsson w Salzburgu

Ericsson wspiera wdrażanie inteligentnych liczników prądu w Salzburgu

 

Firma Salzburg Netz GmbH wybrała Ericsson jako partnera do wdrożenia inteligentnych liczników prądu w austriackim mieście i kraju związkowym, Salzburgu.

Do 2019 roku Ericsson ma zapewnić gotowe rozwiązanie IT służące do obsługi 470,000 inteligentnych liczników.

Rozwiązanie obejmuje: zarządzanie danymi pochodzącymi z liczników, obsługę alarmów, zarządzanie personelem, przyjazny interfejs portalu dla użytkowników oraz kompleksowe testy.

Ericsson wspiera firmę Salzburg Netz GmbH, spółkę córkę w 100% posiadaną przez Salzburg AG, – przedsiębiorstwo użyteczności publicznej świadczące miastu i kraju związkowemu Salzburg usługi w zakresie infrastruktury oraz dostaw energii i wody, we wdrażaniu inteligentnych liczników prądu.

Do 2019 roku Ericsson ma zapewnić gotowe rozwiązanie IT służące obsłudze 470,000 inteligentnych liczników prądu, a także integrację systemu i usługi serwisowe. Salzburg Netz GmbH planuje zaopatrzyć 95% swoich klientów w inteligentne liczniki do roku 2019.

Wdrożenie inteligentnych liczników jest kluczowym elementem służącym zwiększeniu wykorzystania energii odnawialnej w Salzburgu. Poprzez współpracę z Ericsson, jednym z czołowych, światowych dostawców rozwiązań w zakresie inteligentnych liczników, Salzburg Netz GmbH przejmuje rolę pioniera w przekształcaniu austriackiego rynku.

Rozwój i integracja gotowych systemów Ericsson ze środowiskiem IT przedsiębiorstwa już się rozpoczęły. Rozwiązanie Ericsson obejmuje zarządzanie danymi pochodzącymi z liczników, obsługę alarmów, zarządzanie personelem, przyjazny interfejs portalu dla użytkowników oraz kompleksowe testy.

Jak mówi Valter D’Avino, Dyrektor Ericsson na Europę Zachodnią i Centralną: „Cieszymy się, że Salzburg Netz GmbH i jego klienci będą czerpać korzyści z rychłego przełączenia się na inteligentne liczniki prądu, które przyspieszą wprowadzenie skutecznej ochrony klimatu w Austrii. W Społeczeństwie Sieci (ang. Networked Society), teleinformatyka (ICT) umożliwia tworzenie rozwiązań energetycznych, które są bardziej zrównoważon ekonomicznie i ekologicznie. Dlatego też Ericsson angażuje się w inwestycje związane z inteligentnymi licznikami oraz powiązanymi technologiami, które mogą przynieść ludziom, biznesowi i społeczeństwu trwałe korzyści.”

Ericsson i system inteligentnych pomiarów

Jako światowy lider w dziedzinie telekomunikacji posiadający szerokie doświadczenie w zakresie systemów obejmujących wielu dostawców, Ericsson jest dobrze przygotowany do tego, aby towarzyszyć przedsiębiorstwom użyteczności publicznej w przekształcaniu sieci dystrybucji energii w inteligentne sieci elektroenergetyczne. Obecnie ponad 42 miliony inteligentnych liczników jest wyposażonych w platformy opracowane i obsługiwane przez Ericsson, który wdrożył je z sukcesem między innymi we Włoszech, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Estonii.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

3 22 kwietnia, 2016 Biznes, Ekologia, News Kwiecień 22, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.