Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Jak oszczędzić sobie stresu na wakacjach? 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o ubezpieczeniu podróży
Dodany przez:

Jak oszczędzić sobie stresu na wakacjach? 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o ubezpieczeniu podróży

Przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu bywa niekiedy stresujące. Musimy bowiem wykupić wycieczkę lub na własną rękę zorganizować noclegi i poszczególne atrakcje. Do tego dochodzi jeszcze pakowanie i przygotowanie dokumentów. Ale to nie jedyne stresujące sytuacje związane z wyjazdem. Zawsze bowiem może przydarzyć nam się na przykład wypadek, stąd też dobrze zakupić ubezpieczenie. Co warto wiedzieć o polisach turystycznych?

Po co jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróży (https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-itravel.htm) przydaje się bez wątpienia każdemu turyście, bez względu na to czy udaje się on na wyjazd krajowy czy też zagraniczny. Mianowicie, może ono nas ochronić przed kosztami leczenia, transportu w razie choroby bądź też zapewnić ochronę w przypadku kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu sportowego i elektronicznego. Polisa może swoim zakresem obejmować również zgubienie lub zniszczenie bagażu. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że zakup ubezpieczenia to dobrze zainwestowane pieniądze. Owszem, zawsze najlepiej jest jeśli nie skorzystamy ze wsparcia naszego ubezpieczyciela, jednakże dobrze jest mieć pewność, że możemy na nie liczyć w razie potrzeby.

Rodzaje ubezpieczeń podróżnych

Na rynku dostępne są różne rodzaje polis turystycznych. Dla przykładu TU Europa oferuje tradycyjne ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu czy ubezpieczenie dla osób uprawiających sporty podczas wyjazdu turystycznego. Tak szeroka oferta powoduje, że każdy z nas znajdzie polisę, która będzie dla niego odpowiednia. Co ważne, istnieje możliwość przygotowania ubezpieczenia, które będzie spełniało nasze indywidualne wymagania. Najczęściej wystarczy jedynie wypełnić specjalny kwestionariusz, który dostępny jest na stronie internetowej danej firmy ubezpieczeniowej. Wygodnym sposobem zakupu jest także skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, którą również bez problemu znajdziemy w sieci.

Kiedy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności?

Niezwykle istotną kwestią z punktu widzenia każdego klienta są ogólne warunki umowy. Są to zapisy zawierające wszystkie postanowienia regulujące stosunki pomiędzy ubezpieczonym a ubezpieczycielem. Co ważne, ogólne warunki umowy wskazują maksymalną sumę, do której odpowiada firma ubezpieczeniowa. Ponadto jest w nich zawsze mowa o okolicznościach, które wyłączają odpowiedzialność ubezpieczyciela za powstałe szkody. Przykładowo można wskazać tutaj wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu. Istotne jest to, że jeśli nie rozumiemy jakiegoś sformułowania, zawsze możemy poprosić agenta o jego wyjaśnienie.

Ubezpieczenie turystyczne jest rzeczą, która z całą pewnością może nam się przydać podczas wakacyjnego wyjazdu. Niemniej jednak, decydując się na jego zakup powinniśmy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy. To właśnie w nich zapisane są prawa i obowiązki stron – ubezpieczyciela oraz ubezpieczonego.

Fot: tueuropa.pl

8 13 czerwca, 2018 News, Turystyka 13 czerwca, 2018

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.