Język polski w austriackich szkołach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Język polski w austriackich szkołach
Dodany przez:

Język polski w austriackich szkołach

Nauka polskiego w Austri

Konferencja Integracja poprzez mowę ojczystą podsumowała akcję promującą nauczanie języka polskiego w austriackich szkołach. Inicjatywę zrealizowała Ambasada RP w Wiedniu.

W szkołach państwowych na terytorium Austrii istnieje możliwość bezpłatnej nauki języka polskiego jako ojczystego. Nauka polskiego jest promowana przez Ambasadę RP w Wiedniu w ramach kampanii: Ich heiße Wąż [vow̃ʃ] – Integriert durch Muttersprache“ („Nazywam się Wąż – zintegrowany dzięki językowi ojczystemu”). Akcja informowała Polaków o możliwości nauki języka polskiego jako ojczystego w austriackich szkołach. W ramach przedsięwzięcia powstał film przedstawiający dzieci polskich emigrantów na lekcjach języka polskiego oraz tłumaczący co należy zrobić, aby dopisać ucznia do zajęć z języka polskiego.

Gościem specjalnym konferencji podsumowującej akcję był Sebastian Kurz, minister spraw zagranicznych i integracji Austrii, który wielojęzyczność Austrii postrzega jako wyzwanie i szansę.
– Jesteśmy głęboko przekonani, że wielojęzyczność to dla Austrii przewaga konkurencyjna – powiedział minister.

Uczestnicząca w konferencji dyrektor działającego w ramach Rady Europy Centrum Języków Nowożytnych w Graz, Sarah Breslin, zwróciła uwagę na znaczenie kompetencji nauczycieli pracujących z wielojęzycznymi uczniami. Podczas konferencyjnej dyskusji podkreślano atut, jaki daje znajomość języka ojczystego podczas prowadzenia biznesu.

W kroku szkolnym 2015/2016 zajęcia z języka polskiego jako ojczystego będą prowadzone w Wiedniu w 15 szkołach podstawowych i 6 szkołach ponadpodstawowych. Więcej na temat nauki polskiego w Austrii można przeczytać na stronie Ambasady RP w Wiedniu.

Żródło: materiały pochodzą ze strony msz.gov.pl/

Fot: freeimage.com

1 08 lipca, 2015 Ciekawostki, Nauka i badania, News 8 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.