Kilka przydatnych informacji o Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Kilka przydatnych informacji o Austrii
Dodany przez:

Kilka przydatnych informacji o Austrii

Austria – informator

W Austrii obowiązują bezpłatne numery alarmowe: policja – 133, straż pożarna – 122, pogotowie ratunkowe – 144. W Wiedniu jest dodatkowy numer telefonu opieki medycznej – 141 (opłaty pobierane za pomoc medyczną są znacznie niższe niż za pomoc pogotowia ratunkowego). Tak jak w Polsce Austria posiada uniwersalny numer 112 pod , który można dzwonić w każdej sprawie.

Urzędy w Austrii przyjmują interesantów od 8.00 do 14.00, niektóre urzędy w czwartki przyjmują dłużej. Urzędy są otwarte od poniedziałku do piątku.

Banki są otwarte również od poniedziałku do piątku(od 8.00 do 15.00), w czwartki przyjmują dłużej(do 17.00). Obowiązują przerwy na lunch od 12.30-13.30. Austria jest państwem w którym nie ma problemu z bankomatami.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

9 07 kwietnia, 2017 Baza turystyczna, Informator, News, Przewodnik, Turystyka 7 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii
obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.