Kilka przydatnych informacji o Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Kilka przydatnych informacji o Austrii
Dodany przez:

Kilka przydatnych informacji o Austrii

Austria – informator

W Austrii obowiązują bezpłatne numery alarmowe: policja – 133, straż pożarna – 122, pogotowie ratunkowe – 144. W Wiedniu jest dodatkowy numer telefonu opieki medycznej – 141 (opłaty pobierane za pomoc medyczną są znacznie niższe niż za pomoc pogotowia ratunkowego). Tak jak w Polsce Austria posiada uniwersalny numer 112 pod , który można dzwonić w każdej sprawie.

Urzędy w Austrii przyjmują interesantów od 8.00 do 14.00, niektóre urzędy w czwartki przyjmują dłużej. Urzędy są otwarte od poniedziałku do piątku.

Banki są otwarte również od poniedziałku do piątku(od 8.00 do 15.00), w czwartki przyjmują dłużej(do 17.00). Obowiązują przerwy na lunch od 12.30-13.30. Austria jest państwem w którym nie ma problemu z bankomatami.

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

8 07 kwietnia, 2017 Baza turystyczna, Informator, News, Przewodnik, Turystyka Kwiecień 7, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.