Konsulat Honorowy RP w Linzu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Konsulat Honorowy RP w Linzu
Dodany przez:

Konsulat Honorowy RP w Linzu

Konsulat Honorowy RP w Linzu otwarty

 

-„W Linzu się wszystko zaczyna“, jak mawia się ostatnio w Austrii. Dziś możemy to powtórzyć z pełnym przekonaniem, że nowy Konsulat Honorowy RP w Linzu będzie przybliżał Polskę mieszkańcom Górnej Austrii” – powiedział Ambasador Artur Lorkowski podczas uroczystości otwarcia z udziałem przedstawicieli władz kraju Górna Austria oraz miejscowej Polonii.

Uroczystość rozpoczęło odsłonięcie tablicy Konsulatu Honorowego na budynku przy Mozartstrasse w Linzu, gdzie siedzibę ma Izba Gospodarcza Górnej Austrii. Przekazując na ręce konsula honorowego nominację oraz exequatur (zgoda państwa przyjmującego), Ambasador podkreślił: – Umieszczenie siedziby polskiego Konsulatu Honorowego w budynku Izby Gospodarczej jasno określa priorytet Pana pracy, ale Linz to dziś również miasto wspaniałej kultury, a w Górnej Austrii znajdują się szczególnie ważne dla Polski miejsca pamięci o ofiarach narodowego socjalizmu.

Nowy konsul honorowy Christian Hofer przedstawił plan działań na najbliższe miesiące. Wieloletni szef Izby Gospodarczej Górnej Austrii jako naturalny priorytet swojej aktywności wskazał rozwijanie relacji gospodarczych między Polską a najbardziej uprzemysłowionym regionem Austrii. – Polska jest ważnym, stabilnym krajem w Europie z dynamicznie rozwijającą się gospodarką – stwierdził nowy konsul honorowy i dodał po polsku -Jestem niezmiernie dumny, że mogę ją reprezentować w Austrii. Przypomniał także, że – Już dziś Polska jest 7. najważniejszym partnerem gospodarczym Górnej Austrii.

Otwarciu Konsulatu towarzyszyła prezentacja województwa dolnośląskiego przygotowana przez władze regionu oraz wiedeńskie biuro Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska i Austria konsekwentnie rozbudowują sieć konsulatów honorowych w obu krajach. Austria posiada konsulaty honorowe w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi oraz, uroczyście otwarty przez ministrów spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz Sebastiana Kurza w lipcu br., konsulat honorowy w Bydgoszczy. Polscy konsule honorowi w Austrii obecni są w Grazu, Innsbrucku, Klagenfurcie oraz Linzu.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Wiedniu

Fot: wieden.msz.gov.pl

1 07 października, 2014 Ciekawostki, News Październik 7, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.