Krakowska orkiestra w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Krakowska orkiestra w Austrii
Dodany przez:

Krakowska orkiestra w Austrii

Krakowska orkiestra w wiedeńskim Konzerthaus

Z okazji 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej przez króla Jana III Sobieskiego w wiedeńskim Konzerthaus 12. września odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – Sinfonietta Cracovia.

Wraz z orkiestrą wystąpi światowej sławy wirtuoz trąbki Gábor Boldoczki, który podczas koncertu zaprezentuje premierowe wykonanie Koncertu na róg i orkiestrę Wolfganga Amadeusza Mozarta we własnej transkrypcji na trąbkę. Oprócz tego wieczór uświetni wiedeńska premiera Koncertu na trąbkę Krzysztofa Pendereckiego, zamówiona między innymi przez Sinfoniettę Cracovię, i napisana z myślą o soliście wieczoru.

Sinfonietta Cracovia – doskonały, mogący poszczycić się niemal 25-letnią historią zespół, od początku swojego istnienia funkcjonuje pod mecenatem Krzysztofa Pendereckiego. Krakowski ensemble współpracował z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej, spośród których wymienić można tak wybitne osobistości, jak Lorin Maazel, Valery Gergiev czy Rudolf Buchbinder.

Koncert poprowadzi Jurek Dybał – znakomity dyrygent i dyrektor Sinfonietty Cracovii, znany również jako wieloletni członek orkiestry Filharmonii Wiedeńskiej. Pod batutą polskiego artysty występowały tak wyśmienite zespoły, jak Vienna Chamber Orchestra, Wiener Concert Verein, Orchestre Philharmonique de Monte Carlo czy Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna.

W zróżnicowanym programie wieczoru znajdą się wybitne dzieła kompozytorów krajów Europy Środkowo-Wschodniej, kipiące niepowtarzalnym słowiańskim flair: Uwertura g-moll Franciszka Lessela, Etiuda b-moll Karola Szymanowskiego oraz słynna IX Symfonia „Z Nowego Świata” Antonína Dvořáka.

 

Karty i szczegółowy program koncertu: Konzerthaus [http://konzerthaus.at/konzert/eventid/54113]

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

3 05 września, 2016 Austria, Kalendarium, Kultura i sztuka, News 5 września, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.