Lufthansa we Wrocławiu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Lufthansa we Wrocławiu
Dodany przez:

Lufthansa we Wrocławiu

Więcej Lufthansy we Wrocławiu

Lufthansa obsłuży większą liczbę pasażerów wrocławskiego lotniska. W kolejnym sezonie letnim przewoźnik planuje uruchomić dodatkowy rejs na trasie Wrocław Frankfurt. Już pod koniec października popołudniowe loty do Frankfurtu będą obsługiwane przez większy samolot.

Decyzja Lufthansy świadczy o stabilnym rozwoju sektora sieciowych połączeń międzynarodowych w Porcie Lotniczym Wrocław. Ten segment, z którego najchętniej korzystają pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, od początku roku notuje stabilne wzrosty średnio 7% w okresie od stycznia do września 2013 r. a działania linii lotniczych pokazują, że dalej będzie się umacniał.

– Coraz większe zainteresowanie międzynarodowymi połączeniami sieciowymi można tłumaczyć tym, że Wrocław stał się ważnym ośrodkiem biznesowym. Miasto prowadzi wiele inwestycji, otwierają się kolejne firmy związane często z nowymi technologiami. Właściwie wszystkie kompletują międzynarodowy zespół albo prowadzą interesy z międzynarodowymi przedsiębiorstwami, więc pracownicy, ale też ich klienci, dużo podróżują mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Linie lotnicze szybko zareagowały na ten trend i proponują połączenia do największych portów lotniczych w Europie.

Obecnie Lufthansa oferuje z wrocławskiego lotniska połączenia do Düsseldorfu, Frankfurtu i Monachium. Pod koniec października, wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów, trasa Wrocław-Frankfurt będzie obsługiwana większym samolotem. 70-osobowego Embraera, który już dzisiaj ma niemal 100-procentowe obłożenie, zastąpi 100-osobowy samolot tej samej marki.

Kolejne zmiany nastąpią wraz z rozpoczęciem sezonu letniego w przyszłym roku. Lufthansa uruchomi dodatkowy poranny rejs do Frankfurtu (codzienny) i wprowadzi jeszcze większe samoloty. Popołudniowe rejsy obsłuży, zabierający na pokład 138 pasażerów, Airbus 319, a rano będzie latał Boeing 737-500, który zabierze na pokład 120 pasażerów. By operacje lotnicze mogły być realizowane wcześnie rano, przylatujący z Frankfurtu samolot Lufthansy będzie nocował na wrocławskim lotnisku. Podobnie zresztą, swoje samoloty pozostawiają na noc we Wrocławiu wszystkie inne linie regularne: Wizz Air, Ryanair, SAS i PLL LOT.

Nowe, poranne połączenie idealnie uzupełni naszą dotychczasową ofertę kierowaną do biznesu. Frankfurt jest dużym hubem przesiadkowym, dzięki czemu Wrocław ma otwarte okno na świat, a dogodne godziny podróży pozwalają zaplanować wylot, spotkanie biznesowe i powrót tego samego dnia mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

2 14 sierpnia, 2014 News, Turystyka Sierpień 14, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.