Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Manfred Kainz nowym konsulem w Styrii
Dodany przez:

Manfred Kainz nowym konsulem w Styrii

Manfred Kainz objął urząd Konsula Honorowego RP w Styrii

Uroczyste powołanie na nowego polskiego Konsula Honorowego odbyło się na zamku w Stainz 2 marca 2017 r.

Manfred Kainz jest założycielem i prezesem firmy TCM International GmbH posiadającej swoje oddziały w Polsce. Warz z powołaniem nowego Konsula Honorowego zakończyła się prawie 18 letnia misja jego poprzednika, pana Gerolda Ortnera, emerytowanego dyrektora urzędu kraju związkowego Styrii.

W uroczystości oprócz Ambasadora RP w Wiedniu oraz Konsula Generalnego uczestniczył pan Bogdan Romaniuk Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz przedstawiciele polskich placówek związanych z Ambasadą tj. Dyrektor Polskiego Instytutu Kultury, Dyrektor Placówki PAN, Dyrektor Biura Polskiej Organizacji Turystycznej i Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji. Po stronie austriackiej głównymi uczestnikami byli pan Hermann Schützenhöfer, Premier Rządu kraju związkowego Styrii, pan Christian Buchmann, Członek Rządu kraju związkowego Styrii, pani Bettina Vollath, Przewodnicząca Parlamentu kraju związkowego Styrii. Obecne było również bardzo liczne grono przedstawicieli najważniejszych instytucji w Styrii, a także władze kościelne.

Ważnym elementem wydarzeń związanych z powołaniem nowego konsula była obecność w tym dniu misji gospodarczej Województwa Podkarpackiego, w której uczestniczyli także polscy przedsiębiorcy pragnący nawiązać relacje biznesowe z firmami tego regionu Austrii.

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

1 20 marca, 2017 News, Polityka, Wydarzenia 20 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.