Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Medaliści Halowych Mistrzostw Europy już w Polsce
Dodany przez:

Medaliści Halowych Mistrzostw Europy już w Polsce

Medaliści Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie wrócili do Polski

6 marca w hotelu Courtyard Warsaw Airport odbyło się spotkanie z medalistami 34. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Belgrad 2017. Zawodnikom pogratulowali Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki oraz Podsekretarz Stanu w MSiT Jan Widera.

– To kolejny dowód na to, że powstaje nowy polski wunderteam – mówił podczas konferencji prasowej Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Za nami emocjonujący weekend. Podczas 34. Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Belgradzie reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, uzyskując 12 medali, w tym: 7 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe. To historyczny sukces. Ostatni raz taki triumf reprezentanci Polski święcili w 1973 roku podczas Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Rotterdamie.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka szczerze przyznał, że występ Sylwestra Bednarka poruszył jego serce. Polak w Belgradzie zdobył złoty medal w skoku wzwyż osiągając wynik 2,32 m.

– To był dla mnie szczególnie poruszający moment. Kiedy Sylwester zdobywał złoto na mistrzostwach w Berlinie w 2009 roku, wydawało się, że świat stoi u jego stóp. Ale problemy ze zdrowiem pokrzyżowały mu karierę. Mało kto w niego wierzył. Podczas Halowych Mistrzostw Europy Sylwester udowodnił, że o marzenia warto walczyć – podsumował Witold Bańka.

W dniach 5-13 sierpnia w Londynie odbędą się Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Za naszych reprezentantów już teraz trzymamy kciuki.

 

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki (msport.gov.pl)
Fot: msport.gov.pl

3 13 marca, 2017 News, Sport 13 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.