Młodzi Polacy szukają pracy w ONZ

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Młodzi Polacy szukają pracy w ONZ
Dodany przez:

Młodzi Polacy szukają pracy w ONZ

Młodzi Polacy aplikują do pracy w ONZ

 

107 kandydatów, w tym obywatele z Polski, Turcji, Słowacji, Niemiec, Łotwy i Czech wzięło dzisiaj udział w egzaminie pisemnym Organizacji Narodów Zjednoczonych „Young Professionals Programme” (YPP) dla młodych absolwentów szkół wyższych. Od 2011 r. sprawdzian przeprowadzany jest także w Polsce, przy współudziale Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Instytucją nadzorującą jest Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

Egzamin zorganizowany został dla obywateli 73 państw odbył się równolegle w 63 miejscach – centrach egzaminacyjnych na świecie. Wzięło w nim udział 6 tysięcy osób. W Polsce został przeprowadzony w Warszawie w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Państwowej w Warszawie.

Aplikując do YPP kandydaci starają się o przyjęcie do pracy w jednym z biur Sekretariatu ONZ na świecie oraz misjach pokojowych. Podchodzący do egzaminu YPP muszą posiadać minimum dyplom licencjata (lub równoważny), biegle posługiwać się językiem angielskim lub francuskim, być obywatelami państwa mającego prawo do udziału w tegorocznej edycji konkursu oraz wiek nieprzekraczający 32 lata.

Pisemny egzamin składał się z dwóch części: specjalistycznego testu wiedzy z zakresu wybranego przez kandydata oraz części ogólnej, wspólnej dla wszystkich egzaminowanych, czyli sprawdzianu wiedzy z zakresu spraw międzynarodowych oraz umiejętności redagowania tekstów w języku angielskim lub francuskim.

Więcej informacji o programie „Young Professionals Programme” można znaleźć na stronie internetowej https://careers.un.org/ oraz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach egzaminu „Young Professionals Programme” !

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 22 grudnia, 2015 News, Praca 22 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.