Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Nowe zadania dla środowiska
Dodany przez:

Nowe zadania dla środowiska

Rok nowych zadań dla środowiska

Podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i przedstawienie planów resortów na 2017 r. to główny cel wspólnej konferencji prasowej premier Beaty Szydło, ministra środowiska Jana Szyszko oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela.

„Rozmawiałam z ministrem środowiska i ministrem rolnictwa o sprawach dotyczących ubiegłego roku, zamierzeniach na rok 2017, jak również o programach, które będą realizowane w dłuższej perspektywie” – powiedziała premier Beata Szydło.

Bogate zasoby energetyczne i przyrodnicze

Podczas konferencji minister Jan Szyszko podkreślił, że Polska to unikat w skali świata pod względem zasobów energetycznych i przyrodniczych.

„Posiadamy bardzo bogate zasoby tradycyjnych źródeł energii takich jak: węgiel kamienny, brunatny, zasoby geotermalne oraz zasoby gazu łupkowego. To na nich możemy opierać bezpieczeństwo energetyczne kraju i Europy” – powiedział.

Minister Szyszko zaznaczył też, że Polska jest unikatowa pod względem różnorodności biologicznej. Zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju priorytetem ministerstwa środowiska jest udostępnienie zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego kraju.

„Korzystaj z zasobów przyrodniczych, użytkuj je dla dobra człowieka, twórz nowe miejsca pracy, a zasoby przyrodnicze nie ulegną pogorszeniu – wręcz odwrotnie, wraz z rozwojem gospodarczym mogą ulec poprawie” – dodał.

Minister przypomniał również o pomocy, jaką Polska oferuje innym krajom UE w odtworzeniu siedlisk przyrodniczych na ich terenie.

„Jednym z gatunków, które możemy pomóc odtworzyć naszym sąsiadom jest żubr” – dodał minister.

Odnosząc się do kwestii zasobów przyrodniczych, minister podkreślił również bardzo dobry stan polskich gleb, dzięki którym możemy produkować żywność najwyższej jakości. W tym obszarze zapowiedział współpracę z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Polityka klimatyczna

Szef resortu środowiska odniósł się także do europejskiej polityki klimatycznej. Zaznaczył, że powinna być ona zgodna z zapisami Porozumienia paryskiego.

„Hasło, które przyświeca naszym działaniom to neutralność klimatyczna. Dlatego na forum UE będziemy dalej zabiegać o uwzględnienie w unijnej polityce klimatycznej zapisów dotyczących pochłania CO2 przez lasy i glebę” – powiedział.

Minister Szyszko przypomniał również, że w Marrakeszu, podczas konferencji COP22, powierzono Polsce organizowanie 24. szczytu klimatycznego ONZ.

”Organizacja COP24 jest dowodem zaangażowania polskiego rządu w działania na rzecz ochrony klimatu. To, że Polska będzie miała zaszczyt goszczenia konferencji jest dla nas wielkim sukcesem”– dodał minister.

Spotkanie odbyło się 6 lutego 2017 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej informacji na stronie KPRM: https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/roknowychzadan-premier-beata-szydlo-o-rozwoju-polskiego-rolnictwa-i-ochronie.html

 

Źródło: Ministerstwo Środowiska (mos.gov.pl)
Fot: mos.gov.pl

4 08 lutego, 2017 Ekologia, News, Wydarzenia, Zdrowie Luty 8, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.