Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Obrona czterech swobód
Dodany przez:

Obrona czterech swobód

Ambasadorowie państw V4 w obronie czterech swobód

Opiniotwórczy austriacki dziennikDie Presse” opublikował gościnny komentarz ambasadorów państw V4 w Wiedniu. Dyplomaci prezentują korzyści, jakie z niezakłóconego funkcjonowania wspólnego rynku UE czerpią wszystkie państwa członkowskie.

W tekście „Rynek wewnętrzny jako źródło naszego dobrobytu” ambasadorowie Polski, Słowacji, Czech i Węgier zwracają uwagę na fakt, że pracownicy z państw ościennych w znaczącym stopniu wspierają austriacki system zabezpieczeń społecznych i, wbrew zarzutom, nie stanowią dla niego obciążenia. Są to osoby młode, dobrze wykształcone i zmotywowane do pracy, z czego Austria czerpie wymierne korzyści.

„Tylko wszystkie cztery swobody wspólnego rynku – swoboda przepływu osób, usług, towarów i kapitału – tworzą system, który jest korzystny dla gospodarki i wszystkich zaangażowanych podmiotów”, przypominają ambasadorowie. Tezę tę potwierdzają przytoczone dane statystyczne pokazujące, jak zniesienie barier w dostępie do rynków poszczególnych państw pozytywnie wpłynęło na obroty gospodarcze i tworzenie nowych miejsc pracy.

Publikacja jest reakcją na powtarzające się negatywne komentarze ze strony zarówno mediów, jak i austriackich polityków pod adresem pracowników i firm z państw Europy Środkowo-Wschodniej świadczących pracę i usługi na terenie Austrii.

Pełna treść artykułu [DE]: http://diepresse.com/home/meinung/gastkommentar/5160535/Binnenmarkt-als-Quelle-unseres-Wohlstands#

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 13 lutego, 2017 News, Polityka, Wydarzenia Luty 13, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.