Open Research Data - międzynarodowa konferencja

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Open Research Data – międzynarodowa konferencja
Dodany przez:

Open Research Data – międzynarodowa konferencja

Trwają zgłoszenia na konferencję o otwartych danych badawczych

 

Osoby, które chciałyby wystąpić za konferencji dotyczącej otwartych danych badawczych, mają czas na zgłoszenie do końca marca. Międzynarodowa konferencja “Open Research Data: Implications for Science and Society” odbędzie się 28 i 29 maja w Warszawie.

Konferencję organizuje Platforma Otwartej Nauki (PON) działająca w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW. Spotkanie dotyczyć będzie bezpłatnego dostępu do danych badawczych. Dane z badań – jak przypominają organizatorzy – to obok publikacji naukowych jeden z najważniejszych zasobów powstających w działalności badawczej.

„Wszędzie na świecie bezpieczna archiwizacja i otwarte udostępnianie danych stają się coraz istotniejszym elementem polityki naukowej. Otwierania dostępu do danych badawczych oczekują od naukowców rządy i instytucje odpowiedzialne za finansowanie nauki w USA i Europie, w tym także Komisja Europejska” – zaznacza Lidia Stępińska-Ustasiak z PON w przesłanym PAP komunikacie.

Zagadnienia dotyczące otwartych danych badawczych omawiane będą 28 i 29 maja w Warszawie podczas konferencji „Open Research Data: Implications for Science and Society”.

Swoje wystąpienie na konferencji potwierdziła Celina Ramjoué z Komisji Europejskiej (Head of Sector – Open access to scientific publications and data), przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz liczni eksperci, którzy będą mówić o wyzwaniach związanych z udostępnianiem danych i zarządzaniem danymi. Wśród gości będzie m.in. Tim Smith z CERN, Martin Hamilton z Jisc, Mark Parsons z Research Data Alliance, oraz Kevin Ashley z Digital Curation Center.

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych zarówno korzystaniem z otwartych danych badawczych, jak i udostępnianiem własnych wyników badań międzynarodowej społeczności, a także do osób odpowiedzialnych za politykę zarządzania danymi w ośrodkach naukowych i do pracowników instytucji finansujących badania.

Do końca marca 2015 można zgłaszać propozycje krótkich wystąpień (10 minut) dotyczących strategii, narzędzi i metodologii udostępniania danych, powtórnego wykorzystania udostępnionych zbiorów, a także szans i wyzwań z tym związanych.

Szczegółowa tematyka poszczególnych sesji dostępna jest na stronie wydarzenia. Trwa również rejestracja uczestników, która zostanie zakończona 30 kwietnia lub wcześniej w przypadku wyczerpania miejsc.

Patronem medialnym konferencji jest PAP – Nauka w Polsce.

 

Źródło: PAP Nauka w Polsce | www.naukawpolsce.pap.pl
Fot: freeimages.com

2 13 marca, 2015 Ciekawostki, Kalendarium, Nauka i badania, News, Polska Marzec 13, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.