Polacy coraz częściej adoptują zwierzęta ze schronisk

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy coraz częściej adoptują zwierzęta ze schronisk
Dodany przez:

Polacy coraz częściej adoptują zwierzęta ze schronisk

Przygarniasz pupila ze schroniska? Przygotuj się

Zastanawiasz się nad wzięciem psa lub kota ze schroniska? Pamiętaj: zwierzę to nie zabawka. Nie podejmuj decyzji emocjonalnie. Odbądź kilka próbnych spacerów i dokładnie przemyśl sprawę. Jeżeli już zabierzesz czworonoga, pomóż mu zaaklimatyzować się w nowym domu.

Dzięki przygarnięciu psa lub kota ze schroniska możemy zyskać wspaniałego, kochającego towarzysza. Jego wyboru nie zostawiajmy naszym pociechom. Zapoznajmy się ze zwierzętami sami, ponieważ to my, rodzice, będziemy odpowiedzialni za wziętego psa lub kota. „Zabierzmy je na spacer, sprawdźmy, jak reagują one na dzieci. Miejmy również świadomość tego, że czworonogi ze schronisk są często po przejściach. Aby oswoić się z domownikami, niekiedy potrzebują więcej czasu i pracy” – mówi serwisowi infoWire.pl Jolanta Łapińska, zoopsycholog i behawiorysta ze schroniska Na Paluchu.

Zwierzę zostawione samo w nieznanym mu domu będzie zestresowane. Może to odreagowywać, niszcząc sprzęty. Dlatego dobrze wziąć kilka dni urlopu zaraz po przygarnięciu czworonoga, aby towarzyszyć mu podczas aklimatyzacji w nowym miejscu.

Nie śpieszmy się z zabiegami pielęgnacyjnymi i wizytami weterynaryjnymi. „Dopiero gdy pupil nam zaufa, zabierzmy go do psiego fryzjera czy weterynarza. Jeśli zrobimy to zbyt wcześnie, istnieje ryzyko, że przestraszony czworonóg kogoś ugryzie. Będziemy mieli wówczas do niego pretensje, a tymczasem to my popełnimy błąd” – tłumaczy ekspertka.

Polacy coraz częściej adoptują zwierzęta ze schronisk. Pomagają akcje uświadamiające społeczeństwu, że warto to robić, popularyzujące przygarnianie psów i kotów. Procedury adopcyjne nie są skomplikowane. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty oraz podpisać umowę. Należy też odbyć wcześniej kilka spacerów z wybranym czworonogiem. Pamiętajmy jednak, żeby decyzję o adopcji podejmować rozsądnie i świadomie.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

5 24 marca, 2017 Ciekawostki, Nauka i badania, News Marzec 24, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.