Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy działający na austriackim rynku
Dodany przez:

Polacy działający na austriackim rynku

Spotkanie z przedstawicielami polskiego biznesu w Austrii

Ambasador spotkał się z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw działających na austriackim rynku.

Celem cyklicznych spotkań jest zapoznanie się z problemami polskich firm w Austrii oraz dyskusja nad efektywnymi sposobami wsparcia działań biznesu ze strony placówki. Dyskusja dotyczyła m.in. możliwości rozwoju działalności polskich przedsiębiorstw na rynku austriackim. W trakcie spotkania zwrócono również uwagę na problemy firm działających na rynku austriackim wynikające z implementacji nowych regulacji prawnych dotyczących swobody przepływu osób oraz swobody przepływu pracowników.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firm Solaris, Comarch, Polkarbon i Nowy Styl Group oraz przedstawiciele Ambasady i polskich instytucji działających w Wiedniu.

W okresie I-IX 2016 r. obroty handlowe Polski z Austrią wyniosły 5,28 mld euro. W ciągu 9 miesięcy z Polski do Austrii wyeksportowano towary o łącznej wartości 2,38 mld euro (+7,2 proc. r/r). Wartość polskiego importu z Austrii w okresie I-IX 2016 r. osiągnęła poziom 2,90 mld euro (-6, 4 proc. r/r).

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 06 marca, 2017 Biznes, News, Wydarzenia 6 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.