Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy działający na austriackim rynku
Dodany przez:

Polacy działający na austriackim rynku

Spotkanie z przedstawicielami polskiego biznesu w Austrii

Ambasador spotkał się z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw działających na austriackim rynku.

Celem cyklicznych spotkań jest zapoznanie się z problemami polskich firm w Austrii oraz dyskusja nad efektywnymi sposobami wsparcia działań biznesu ze strony placówki. Dyskusja dotyczyła m.in. możliwości rozwoju działalności polskich przedsiębiorstw na rynku austriackim. W trakcie spotkania zwrócono również uwagę na problemy firm działających na rynku austriackim wynikające z implementacji nowych regulacji prawnych dotyczących swobody przepływu osób oraz swobody przepływu pracowników.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firm Solaris, Comarch, Polkarbon i Nowy Styl Group oraz przedstawiciele Ambasady i polskich instytucji działających w Wiedniu.

W okresie I-IX 2016 r. obroty handlowe Polski z Austrią wyniosły 5,28 mld euro. W ciągu 9 miesięcy z Polski do Austrii wyeksportowano towary o łącznej wartości 2,38 mld euro (+7,2 proc. r/r). Wartość polskiego importu z Austrii w okresie I-IX 2016 r. osiągnęła poziom 2,90 mld euro (-6, 4 proc. r/r).

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 06 marca, 2017 Biznes, News, Wydarzenia Marzec 6, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.