Polska obecność na targach w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polska obecność na targach w Austrii
Dodany przez:

Polska obecność na targach w Austrii

Polska obecność na targach w Dornbirn, Vorarlberg

W dnia 7-11 września 2016 r. odbywały się w najbardziej wysuniętym na zachód kraju związkowym Austrii czyli Vorarlbergu, w jego największym miejskim ośrodku Dorbirn targi HerbstMesse. Była to już ich 68 edycja. Same targi dysponują 15 halami wystawowymi, o łącznej powierzchni 34.000 m² i zarejestrowano obecność ok. 480 wystawców, a odwiedziło je ok. 100.000 osób. W tym roku po długiej nieobecności wróciło na nie stoisko Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu. Umiejscowienie targów nad Jez. Bodeńskim na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec pozwala na zainteresowanie nimi osób i firm ulokowanych na tym zróżnicowanym pod względem przynależności państwowej obszarze. Przełożyło się to na zapytania kierowane do pracowników Wydziału, którzy byli obecni na stoisku (Henryk Czubek, Radca – Kierownik Wydziału i Malgorzata Walkiewicz, Ekspert). Szczególną uwagą cieszyła się oferta polskich uzdrowisk i sanatoriów oraz możliwości lokowania na miejscu w Polsce działalności produkcyjnej i współpracy w ramach samorządów terytorialnych. Mimo odległego umiejscowienia targów od granic naszego kraju, w imprezie uczestniczyło 6 wystawców z Polski, którzy reprezentowali bardzo zróżnicowany przekrój branż: od firm cukierniczych, przez producentów akcesoriów do hodowli psów, aż po specjalistów od odnowy biologicznej i medycyny naturalnej. W przyszłości należy dążyć do tego, aby wystawcy z Polski byli bardziej rozpoznawalni i ewentualnie ulokowani w ramach jednej wspólnej hali.

Lidia Szeląg

 

Źródło: Portal Promocji Eksportu (austria.trade.gov.pl), WPHI Wiedeń
Fot: własność redakcji

2 28 września, 2016 Biznes, News, Wydarzenia Wrzesień 28, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.