Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Poznaj Alpy!
Dodany przez:

Poznaj Alpy!

Alpy to największy łańcuch górski Europy, którego najwyższym punktem jest szczyt Mont Blanc, wznoszący 4810 m nad poziomem morza. Ten potężny masyw znajduje się na terytorium kilku państw: Słowenii, Austrii, Włoch, Niemiec, Liechtensteinu, Szwajcarii, Francji i Monako. Zdaniem większości turystów i narciarzy najlepiej odwiedzić partie gór położone na terytorium Niemiec i Austrii, które prezentują się najbardziej atrakcyjnie. A dostać się tam z Polski można bardzo łatwo.

Alpy – co warto zobaczyć?

W austriackiej części Alp znajdują się zarówno warte odwiedzenia zamki, miasta, jak i szczyty. Warto polecić takie atrakcje dla każdego turysty jak Twierdza Hohensalzburg, Zamek Hellbrunn, Burg Hohenwerfen czy Schloss Ambras. Oprócz tego same miejscowości w Austrii mają swój niezaprzeczalny urok – zwłaszcza stare miasto w Salzburgu, Kapuzinerberg, Hauptplatz Lienz i wiele innych. Listę ciekawych obiektów związanych z tymi górami można bez problemu znaleźć, wpisując do wyszukiwarki frazę „Alpy co warto zobaczyć”. Dzięki temu ułożysz sobie własny plan zwiedzania, w którym znajdą się tylko i wyłącznie te miejsca i obiekty, które naprawdę Cię zainteresują. Co więcej, dzięki sieci znajdziesz też praktyczne informacje na temat kosztów wejściówek, noclegów, cen jedzenia oraz o wydatkach związanych z pobytem na miejscu.

Do Austrii najlepiej samolotem

Jeśli cenisz sobie swój czas, wybierz najszybszy sposób dostania się do Austrii. Jadąc samochodem lub autokarem z Warszawy jest ok. ok. 6-7 godzin, z Katowic – 4,5 godziny. Jednak jeśli po drodze trafią się korki, czas ten może ulec znacznemu wydłużeniu. Ponieważ szybkie loty w Alpy to zawsze maksymalnie 5 godzin, warto dostać się na miejsce samolotem. Tym bardziej, że ceny za bilety do Austrii wychodzą taniej, niż wydatki, jakie należałoby ponieść na paliwo i opłaty drogowe. Zamykają się one poniżej 600 złotych – i jest to cena za bilet w obie strony! Dzięki temu loty w Alpy cieszą się wielkim powodzeniem zarówno wśród polskich turystów, jak i narciarzy. Z Warszawy polecieć można zarówno do Wiednia, jak i Innsbrucku, warto jednak dokładnie przyjrzeć się rozkładom lotów, na przykład na Flyhacks.pl. Niektóre połączenia na trasie Polska – Austria związane są z koniecznością przesiadki i czekania na kolejny samolot, co w ekstremalnych przypadkach wynosi ponad 24 godziny, a więc warto wyszukać krótki lot bezpośredni i zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu. Serwis ten pozwoli nie tylko na jego znalezienie, ale również i zarezerwowanie biletów bez konieczności przechodzenia na stronę wybranego przewoźnika.

A ponieważ dzięki Flyhacks znajdziesz najlepsze cenowo połączenie, będziesz mieć więcej gotówki na wydatki na miejscu. Pozwoli Ci to cieszyć się zwiedzaniem i atrakcjami na miejscu. Zamów więc bilet, wpisz do wyszukiwarki „Alpy co warto zobaczyć” i przygotuj się na poznanie najwyższych gór Europy.

 

Fot: flyhacks.pl

9 28 lutego, 2017 Atrakcje turystyczne, News, Turystyka 28 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.