Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Robocza narada Ambasadorów RP
Dodany przez:

Robocza narada Ambasadorów RP

Robocza narada Ambasadorów RP akredytowanych w krajach członkowskich UE

Minister Witold Waszczykowski wziął udział w roboczej naradzie ambasadorów RP akredytowanych w krajach członkowskich UE i Stałego Przedstawiciela RP przy UE, która odbyła się 13 marca w Warszawie.

W wystąpieniu otwierającym naradę minister Witold Waszczykowski podkreślił, że najtrudniejszym wyzwaniem, z jakim przyjdzie się zmierzyć polskiej dyplomacji w 2017 roku będzie przyszłość Unii Europejskiej, która w wyniku splotu niekorzystnych okoliczności znalazła się w głębokim kryzysie. – W każdej europejskiej stolicy toczą się teraz bardzo intensywne dyskusje, przygotowywane są plany i strategie w obszarze polityki europejskiej. Każde z państw analizuje swoje interesy, tworzy bilans korzyści i strat oraz formułuje priorytety na najbliższe miesiące. Polska nie jest tu wyjątkiem – zaznaczył szef polskiej dyplomacji. Jednocześnie zachęcał ambasadorów do składania propozycji działań wpisujących się w cele polskiej polityki zagranicznej na bieżący rok, zarysowane w informacji ministra spraw zagranicznych przedstawionej w Sejmie RP w dniu 9 lutego br.

Całodniową dyskusję poświęcono zadaniom, którym w najbliższych miesiącach sprostać będzie musiała polska polityka europejska w kontekście dyskusji o przyszłości UE i jej niezbędnych reformach. Rozmowy dotyczyły zarówno przygotowań do negocjacji w sprawie opuszczenia UE przez Wielką Brytanię, jak i intensywnej współpracy dwustronnej i wielostronnej Polski z partnerami europejskimi. Część spotkania poświęcona była także organizacyjnym aspektom funkcjonowania polskiej służby zagranicznej.

Oprócz ministra Witolda Waszczykowskiego z uczestnikami narady spotkali się także m.in. wiceministrowie Konrad Szymański i Marek Ziółkowski oraz Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej Andrzej Jasionowski.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl) ‎
Fot: M. JASIULEWICZ/MSZ (msz.gov.pl)

1 15 marca, 2017 News, Polityka, Wydarzenia Marzec 15, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.