Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Rocznica Odsieczy Wiedeńskiej 1683
Dodany przez:

Rocznica Odsieczy Wiedeńskiej 1683

333. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej 1683

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych uroczystościach upamiętniających 333. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej.

Uroczystości zainicjuje Husarskie Upamiętnienie 333-lecia Wiktorii Wiedeńskiej 10 września br. O godzinie 14:00 w Muzeum Historii Militarnej –  Arsenał (Heeresgeschichtliches Museum) w Wiedniu odbędzie się pokaz szermierki polską szablą, manewry jeździeckie husarii oraz konny pokaz walki szablą. Podziwiać będzie można również damy husarskie oraz pokaz sprawności jeździeckiej i władania dawną bronią husarii. Pokazy zakończy szarża husarska.

W niedzielę, 11 września br. o godzinie 10:00 w kościele św. Józefa na Kahlenbergu mszę św. pontyfikalną z okazji 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej i 33. rocznicy obecności Ojca św. Jana Pawła II na Kahlenbergu odprawi Jego Eminencja Ksiądz Arcybiskup Metropolii Wiedeńskiej Kardynał Christoph Schönborn OP.  Podczas uroczystości zostaną również złożone wieńce w kaplicy Jana III Sobieskiego a po mszy św. o godzinie 11:30 odbędą się dożynki.

Uroczystości zakończy wyjątkowy koncert z udziałem Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – Sinfonietta Cracovia, który odbędzie się 12 wrzesnia o godzinie 19:00 w wiedeńskim Konzerthaus.

Więcej informacji na temat koncertu na stronie:

Ambasady RP w Wiedniu [http://www.wieden.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/krakowska_orkiestra_w_wiedenskim_konzerthaus_;jsessionid=4EEE39ED1FF61BC9A865ECE8FAAEB10E.cmsap6p]
oraz Wiener Konzerthaus [http://konzerthaus.at/konzert/eventid/54113].

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

1 29 sierpnia, 2016 Austria, Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 29 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.