Świadczenie usług transgranicznych w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

Świadczenie usług transgranicznych w Austrii
Dodany przez:

Świadczenie usług transgranicznych w Austrii

Świadczenie usług transgranicznych w Austrii

 

Obywatele państw członkowskich UE lub obywatele krajów EOG prowadzący działalność gospodarczą wymagającą posiadania uprawnień/koncesji mają prawo do tymczasowego lub okazjonalnego wykonawania działalności usługowej na terenie Austrii na takich samych warunkach jak obywatele Austrii.

Obywatele państw członkowskich UE lub obywatele krajów EOG prowadzący działalność gospodarczą wymagającą posiadania uprawnień/koncesji mają prawo do tymczasowego lub okazjonalnego wykonawania działalności usługowej na terenie Austrii na takich samych warunkach jak obywatele Austrii. Powyższa regulacja dotyczy również spółek mających siedzibę w państwie członkowskim UE lub w kraju EOG. Świadczący usługi ma obowiązek zgłoszenia delegownia pracowników z delegującego kraju co najmniej tydzień przed rozpoczęciem pracy w Centrali Koordynacyjnej austriackiego Federalnego Ministerstwa Finansów.

Świadectwo kwalifikacji

Dokumenty potwierdzające kwalifikacje w związku z prowadzoną działalnością usługową/rzemieślniczą w zawodach reglamentowanych w Austrii nie są wymagane, jeżeli:

świadczone usługi w siedzibie firmy w kraju macierzystym wykonującego są prawnie regulowane tzn. należą do zawodów lub działalności regulowanych (zgodnie z wytycznymi 2005/36/EG) lub

usługodawca dysponuje wykształceniem w zawodzie regulowanym (zgodnie z wytycznymi 2005/36/EG) lub

usługodawca świadczył usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w państwie członkowskim przez okres co najmniej 2 lat w ciągu ostatnich 10 lata.

Rejestracja wykonawanych usług transgranicznych w Austrii

Wykonywane usługi transgraniczne należące w Austrii do grupy reglamentowanych działalności gospodarczych, wymagają rejestracji lub też akceptacji wykonywanej działalności przez Federalne Ministerstwo Nauki, Badań i Gospodarki (Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft). Wymagane jest coroczne odnowienie rejestracji jeśli fima planuje dalszą działalność w Austrii w następnym roku. Odnowienie rejestracji wpisywane jest do austriackiego rejestru usługodawców („Dienstleisterregister”).

Rejstr usługodawców

Rejestr usługodawców udostępnia informację o ważności rejestracji i rodzaju zarejestrowanej działalności gospodarczej. Wgląd do rejestru jest bezpłatny.

Członkowie rodziny obywateli państw członkowskich UE lub krajów z EOG, którzy są uprawnieni do pobytu w innych krajach członkowkich UE lub na terenie krajów EOG mają również prawo do wykonywnia działalności na terenie Austrii na takich samych warunkach jak uprawnieni obywatele państw UE lub EOG.

Możliwe konsultacje i dalsze informacje:

Bürgerservice

Tel: 0800-240-258

01-711 00-5555

E-Mail: service@bmwfw.gv.at

Złożenie wniosku:

drogą elektroniczną:

E-Mail: post.i5a@bmwfw.gv.at

drogą pocztową:

Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft Abteilung I/5a

Stubenring 1

1011 Wien

Linki do formularzy mających zastosowanie w ww. procedurach:

– on-line Formular „Grenzüberschreitende Dienstleistungen in Österreich – Anzeige über die Erbringung (§ 373a Abs. 4 GewO 1994)

https://www.formularservice.gv.at/forms/fscasp/content/bin/fscvext.dll?ax=COO.1.1001.1.83288&dx=COO.1.1001.1.83191&sol_createclass=COO.3000.550.1.505367&formtarget=COO.3000.500.2.27687

– Formular: Anzeige über die Erbringung grenzüberschreitender Dienstleistungen in Österreich (für juristische Personen) (PDF, 85kB)

http://www.bmwfw.gv.at/Unternehmen/Gewerbe/Documents/Muster%20-%20Formular%20juristische%20Person.pdf

– Formular: Anzeige über die Erbringung grenzüberschreitender Dienstleistungen in Österreich (für physische Personen) (PDF, 101kB)

http://www.bmwfw.gv.at/Unternehmen/Gewerbe/Documents/Muster%20-%20Formular%20physische%20Person.pdf

– Formular: Jährliche Erneuerung der Anzeige über die Erbringung grenzüberschreitender Dienstleistungen (PDF, 68kB)

http://www.bmwfw.gv.at/Unternehmen/Gewerbe/Documents/Muster%20-%20Formular%20Erneuerung.pdf

Źródło: austria.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

3 09 czerwca, 2016 News, Unia Europejska 9 czerwca, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.