Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Sytuacja migracyjna na szlaku bałkańskim
Dodany przez:

Sytuacja migracyjna na szlaku bałkańskim

Spotkanie ministrów obrony i spraw wewnętrznych państw inicjatywy CEDC, Forum Salzburg oraz Bałkanów Zachodnich

W Wiedniu odbyła się 8 lutego konferencja pt. „Managing Migration Challenges Together„, której celem było omówienie możliwych działań na wypadek pogorszenia sytuacji migracyjnej na szlaku bałkańskim.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Austrii, Czech, Węgier, Polski, Słowacji, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Słowenii oraz Albanii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Czarnogóry, Serbii i Kosowa. Polskę na konferencji reprezentował Ambasador Artur Lorkowski.

Uczestnicy przedstawili podejmowane przez nich działania w celu zabezpieczenia zewnętrznych granic Unii Europejskiej, walki z przemytnikami oraz ograniczenia presji migracyjnej. Zadeklarowano również gotowość do dalszej współpracy i zgodzono się co do konieczności lepszego zabezpieczenia zewnętrznych granic strefy Schengen (morskich i lądowych), przygotowania się na możliwą eskalację kryzysu migracyjnego, kontynuowania i wzmocnienia współpracy policyjno-wojskowej w zakresie ochrony granic oraz forsowania propozycji utworzenia centrów migracyjnych poza terytorium Unii Europejskiej.

Efektem spotkania było przyjęcie wspólnej deklaracji: http://www.wieden.msz.gov.pl/resource/47ad5688-2f17-4630-a4fa-fbc9a6ac6ea1:JCR

 

Źródło: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu
Fot: własność redakcji

1 20 lutego, 2017 News, Polityka, Wydarzenia Luty 20, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.