Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Towarzystwo Austriacko-Polskie – uroczystości jubileuszowe
Dodany przez:

Towarzystwo Austriacko-Polskie – uroczystości jubileuszowe

Uroczystości jubileuszowe Towarzystwa Austriacko-Polskiego odbyły się w auli Uniwersytetu Wiedeńskiego

Liczni goście uroczystości jubileuszowych wysłuchali pełnych werwy przemówień, delektowali się wspaniałymi występami muzyki klasycznej i folklorystycznej i zostali wyśmienicie ugoszczeni.

„Nie mamy dziś niestety możliwości wyliczyć całej listy działalności Towarzystwa Austriacko-Polskiego, ponieważ przekraczałoby to ramy dzisiejszego programu wieczornego. Pozwolę sobie jednak krótko wskazać na szerokie spektrum aktywności tej organizacji. Składa się ono z wielu koncertów, wystaw, przedstawień teatralnych, filmowych i baletowych, forów, odczytów, wizyt bilateralnych, pobytów edukacyjnych, wizyt na targach, dni kultury i innych uroczystości. Dlatego też nie dziwi fakt, iż właśnie ta organizacja wniosła znaczny wkład do podpisania umowy o współpracy kulturalnej między Polską i Austrią w 1965 roku“, powiedział ambasador Artur Lorkowski podczas swojego wystąpienia 14-ego listopada w Uniwersytecie Wiedeńskim.

Goście uroczystości jubileuszowych mogli osobiście przekonać się, jak bardzo pozytywnie ta udana bilateralna współpraca może wpłynąć na kulturę. W pierwszej połowie programu publiczność zachwyciły występy wybitnie uzdolnionych laureatów austriackiego muzycznego konkursu młodych talentów w Wiedniu „prima la musica”, którzy zaprezentowali wyszukane utwory muzyki klasycznej.  W drugiej części programu można było podziwiać śpiewaków i tancerzy polskiego  Państwowego Zespołu  Pieśni i Tańca „Śląsk”. Podsumowując były to godne uroczystości jubileuszowe towarzystwa, które już od 70 lat podejmuje różnorodne imponujące inicjatywy i wzmacnia w ten sposób niestrudzenie powiązania Polski z Austrią.

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 28 listopada, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 28 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.