TTIP - poparcie społeczne w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

Pogoda

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »

Pomagamy

TTIP – poparcie społeczne w Austrii
Dodany przez:

TTIP – poparcie społeczne w Austrii

TTIP cieszy się najmniejszym poparciem społecznym

Jak wynika z badań, Austria należy do krajów UE, w których TTIP cieszy się najmniejszym poparciem społecznym. Przyczyny tego stanu były przedmiotem dyskusji ekspertów współorganizowanej przez Ambasadę RP w Wiedniu.
W ocenie panelistów, którzy wzięli udział w dyskusji „TTIP –The Search for Facts”, partnerstwo handlowe i inwestycyjne z USA nie gwarantuje UE rozwiązania jej problemów gospodarczych, ale stanowi szansę porównywalną z wprowadzeniem wspólnego rynku w 1992 r. Josef Janning (European Council on Foreign Relations) argumentował, że UE powinna znaleźć instrument niwelowania ryzyk związanych z TTIP dla mniej konkurencyjnych sektorów i regionów.

– Musimy znaleźć narrację, która przekona społeczeństwa w Europie o zaletach TTIP dla gospodarki starego kontynentu – podkreślił Paweł Zerka z demosEuropa. Eric Frey (Webster University/Der Standard) dodał, że debata o TTIP w większym stopniu powinna opierać się na faktach. Natiomiast Hanno Lorenz (Agenda Austria) podkreślał, że dzięki TTIP gospodarki państw europejskich mogą zyskać nowy impuls dla rozwoju.

Dyskusje moderował Samuel R. Schubert z Webster University. Wzięli w niej udział przedstawiciele austriackich ministerstw, think tanków, mediów, korpusu dyplomatycznego oraz studenci.

Konferencja została zorganizowana przez Ambasadę RP w Wiedniu we współpracy z Ambasadą USA, Ambasadą Królestwa Hiszpanii oraz z Webster Private University Vienna.

Źródło: materiały pochodzą ze strony http://wieden.msz.gov.pl/

Fto: freeimages.com

0 09 lipca, 2015 Bez kategorii 9 lipca, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.