Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wiedeńska Gala Symfoniczna
Dodany przez:

Wiedeńska Gala Symfoniczna

Wiedeńska Gala Symfoniczna – Koncerty Myślenickiej Orkiestry Kameralnej „CONCERTINO”

Polska orkiestra wystąpiła w ramach cyklu koncertowego „Musik der Meister” w wiedeńskim Musikverein.

Koncerty Myślenickiej Orkiestry KameralnejCONCERTINO”, to projekt, który był współorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz Myślenickie Stowarzyszenie Artystów Muzyków. Patronat honorowy nad projektem objął  profesor Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W programie koncertu słuchacze mieli okazję wysłuchać następujących utworów: Symfonia nr. I c-moll op.68 Johannesa Brahmsa, „Waldmeister – Uwertura” Johanna Straussa oraz Koncert skrzypcowy A-dur op.8 Mieczysława Karłowicza. Wykonanie dzieła polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza nawiązywało do roku 1904, kiedy to wykonano ten koncert właśnie w Wiedniu. Koncert skrzypcowy publiczność podziwiała w kreacji artystycznej solisty, wybitnego skrzypka młodego pokolenia, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie Janusza Wawrowskiego.

Koncert Myślenickiej Orkiestry KameralnejConcertino” w  Złotej Sali Musikverein zakończył się wielkim sukcesem. Solista Janusz Wawrowski po wykonaniu dzieła Mieczysława Karłowicza został nagrodzony gromkimi brawami i publiczność wywołała go do bisu, podczas którego wykonał Kaprys Polski Grażyny Bacewicz. Orkiestra pod batutą Maestro Michaela Maciaszczyka również otrzymała od publiczności wielki aplauz i zakończyła swój występ bisem –  Mazurem Stanisława Moniuszki.

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

2 14 listopada, 2016 Kultura i sztuka, News, Wydarzenia 14 listopada, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.