Wino oraz cydr w Styrii w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wino oraz cydr w Styrii w Austrii
Dodany przez:

Wino oraz cydr w Styrii w Austrii

Renesans moszczu w Styrii

Moszcz dzięki nowoczesnej metodzie tłoczenia, wysokim wymaganiom jakościowym oraz nowym produktom przeżywa w austriackim kraju związkowym Styria prawdziwy renesans. Wino jabłkowe względnie owocowe oraz cydr mają teraz niewiele wspólnego ze starym mocnym i cierpko-kwaśnym moszczem. Pionierzy rozwoju nowych produktów z jabłek połączyli się w tym kraju w dwie grupy promocyjne Steiermost oraz Calderamost.

„Przed 15 laty odkryliśmy na nowo moszcz i poprzez nowoczesną produkcję, krótko przed jego śmiercią, na nowo przywrócili do życia. Po dziesięcioletnim okresie posuchy możemy teraz zbierać owoce naszej pracy” mówi Christof Krispel z grupy Caldermost we wschodniej Styrii.

Recepta powodzenia nowych producentów moszczu to lżejsze i słodsze wyroby. Ręcznie zebrane jabłka są ostrożnie tłoczone a w pojemnikach ze szlachetnej stali następuje jego kontrolowana fermentacja. Po fermentacji usuwa się jej resztki, filtruje i składa do dalszego dojrzewania – wyjaśnia Manfred Fauster z Grazu, który na międzynarodowej degustacji producentów regionu Alp i Adriatyku zdobył pierwsze miejsce.

Nowe produkty ze Styrii spotykają się z uznaniem także za granicą. Np. Christof Krispel produkuje nie tylko 30 tys. butelek wina z jabłek, ale razem ze swoim partnerami 250 tys. butelek cedru marki premium Goldkehlchen. Produkt ten rozprowadzane jest głównie przez miejscową sieć Rewe, ale także eksportowany do Chin i na Tajwan. Przygotowywane są też pierwsze dostawy do Stanów Zjednoczonych. Z kolei Karl Haas z grupy Caldera stawia głównie na sprzedaż bezpośrednią. Jego wytwórnia produkuje 30 tys. litrów wina z jabłek, które w największej części sprzedawane jest bezpośrednio w gospodarstwie, ale także dostarczane do restauracji i regionalnych sklepów sieci Spar. Dzięki kontaktom nawiązanym na targach wina jabłkowego we Frankfurcie znalazło odbiorców także w Niemczech.

Fauster, jeden z siedmiu producentów moszczu ze Styrii, widzi potencjał w szerokim rozpowszechnianiu i dywersyfikacji kanałów dystrybucji. Także on większość wyrobów (65 %) sprzedaje bezpośrednio w gospodarstwie, 30 % znajduje zbyt w gastronomii i sklepach spożywczych, reszta w sprzedaży przez internet.

 

Źródło: wien.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

5 03 marca, 2017 Biznes, Ciekawostki, News, Zdrowie Marzec 3, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.