Wino oraz cydr w Styrii w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wino oraz cydr w Styrii w Austrii
Dodany przez:

Wino oraz cydr w Styrii w Austrii

Renesans moszczu w Styrii

Moszcz dzięki nowoczesnej metodzie tłoczenia, wysokim wymaganiom jakościowym oraz nowym produktom przeżywa w austriackim kraju związkowym Styria prawdziwy renesans. Wino jabłkowe względnie owocowe oraz cydr mają teraz niewiele wspólnego ze starym mocnym i cierpko-kwaśnym moszczem. Pionierzy rozwoju nowych produktów z jabłek połączyli się w tym kraju w dwie grupy promocyjne Steiermost oraz Calderamost.

„Przed 15 laty odkryliśmy na nowo moszcz i poprzez nowoczesną produkcję, krótko przed jego śmiercią, na nowo przywrócili do życia. Po dziesięcioletnim okresie posuchy możemy teraz zbierać owoce naszej pracy” mówi Christof Krispel z grupy Caldermost we wschodniej Styrii.

Recepta powodzenia nowych producentów moszczu to lżejsze i słodsze wyroby. Ręcznie zebrane jabłka są ostrożnie tłoczone a w pojemnikach ze szlachetnej stali następuje jego kontrolowana fermentacja. Po fermentacji usuwa się jej resztki, filtruje i składa do dalszego dojrzewania – wyjaśnia Manfred Fauster z Grazu, który na międzynarodowej degustacji producentów regionu Alp i Adriatyku zdobył pierwsze miejsce.

Nowe produkty ze Styrii spotykają się z uznaniem także za granicą. Np. Christof Krispel produkuje nie tylko 30 tys. butelek wina z jabłek, ale razem ze swoim partnerami 250 tys. butelek cedru marki premium Goldkehlchen. Produkt ten rozprowadzane jest głównie przez miejscową sieć Rewe, ale także eksportowany do Chin i na Tajwan. Przygotowywane są też pierwsze dostawy do Stanów Zjednoczonych. Z kolei Karl Haas z grupy Caldera stawia głównie na sprzedaż bezpośrednią. Jego wytwórnia produkuje 30 tys. litrów wina z jabłek, które w największej części sprzedawane jest bezpośrednio w gospodarstwie, ale także dostarczane do restauracji i regionalnych sklepów sieci Spar. Dzięki kontaktom nawiązanym na targach wina jabłkowego we Frankfurcie znalazło odbiorców także w Niemczech.

Fauster, jeden z siedmiu producentów moszczu ze Styrii, widzi potencjał w szerokim rozpowszechnianiu i dywersyfikacji kanałów dystrybucji. Także on większość wyrobów (65 %) sprzedaje bezpośrednio w gospodarstwie, 30 % znajduje zbyt w gastronomii i sklepach spożywczych, reszta w sprzedaży przez internet.

 

Źródło: wien.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

5 03 marca, 2017 Biznes, Ciekawostki, News, Zdrowie 3 marca, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.