Wizyta austriackich nauczycieli w ambasadzie i polskiej szkole w Wiedniu

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wizyta austriackich nauczycieli w ambasadzie i polskiej szkole w Wiedniu
Dodany przez:

Wizyta austriackich nauczycieli w ambasadzie i polskiej szkole w Wiedniu

O polskiej oświacie dla austriackich nauczycieli

 

Poznanie polskiego systemu oświaty oraz działalności polskich szkół za granicą było celem wizyty austriackich nauczycieli w ambasadzie i polskiej szkole w Wiedniu.

Inicjatywa warsztatów wyszła od stowarzyszenia „EUROPTIMUS Vereinigung für europapolitische Bildung“ (www.europtimus.at). Uczestniczyli także przedstawiciele Federalnego Ministerstwa ds. Oświaty i Kobiet oraz Stadtschulrat Wien.

Uczestników spotkania przywitał w Ambasadzie RP w Wiedniu ambasador Artur Lorkowski, który przedstawił zebranym starania placówki na rzecz promowania nauki języka polskiego w austriackim systemie nauczania. Przywołał również zrealizowane w ostatnim czasie inicjatywy placówki, które miały zachęcić młodzież do podjęcia wysiłku nauki j. polskiego oraz unaocznić rodzicom i władzom oświatowym znaczenie znajomości języków ojczystych dla udanej integracji. Jednym z tych projektów jest krótki film o nauczaniu języka ojczystego z udziałem uczniów polskiej szkoły w Wiedniu pt. „Ich heiße Wąż [vow̃ʃ] – Integriert durch Muttersprache”, który goście mieli również okazję obejrzeć. Polski system edukacji oraz idee przyświecające działalności polskich szkół za granicą były natomiast tematem prezentacji dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą Anny Atłas.

Goście udali się również do Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Wiedniu z krótką „wizytą studyjną”, gdzie zwiedzili budynek szkoły oraz mieli możliwość rozmowy z jej uczniami.

Warsztat został przygotowany poprzez Ambasadę RP w Wiedniu we współpracy ze Szkolnym Punktem Konsultacyjnym w Wiedniu, ORPEG, Stowarzyszeniem Eurooptimus, przy wsparciu Federalnego Ministerstwa ds. Oświaty i Kobiet.

Źródło: wieden.msz.gov.pl
Fot: wieden.msz.gov.pl

1 21 października, 2015 Edukacja, News, Wydarzenia Październik 21, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.