Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wykłady im. T. Mazowieckiego na Uniwersytecie Wiedeńskim
Dodany przez:

Wykłady im. T. Mazowieckiego na Uniwersytecie Wiedeńskim

Otwarcie cyklu wykładów im. Tadeusza Mazowieckiego na Uniwersytecie Wiedeńskim

Wykład prof. Miroslava Hrocha pt. „Ostmitteleuropäische Spezifika im europäischen Kontext der nationalen Formierungsprozesse” (Specyfika państw Europy środkowowschodniej w europejskim kontekście procesów kształtowania się narodowości) zainicjował kolejną edycję cyklu wykładów.

Cykl wykładów przypada na 25. rocznicą powstania Grupy Wyszehradzkiej i prezydencję Polski w V4. Podczas gdy ubiegłoroczny cykl poświęcony był historii Polski, tegoroczne wykłady koncentrują się wokół historii regionu państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej i mają na celu przybliżenie słuchaczom fenomenu lokalnego sąsiedztwa i wieloetniczności w historycznym regionie Europy środkowowschodniej w okresie od XVI do XXI wieku.

Projekt jest realizowany we współpracy Ambasady RP w Wiedniu z Instytutem Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Wiedeńskim, przy wsparciu wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku oraz Stacji Naukowej PAN w Wiedniu.

Wykłady będą odbywały się w cyklu cotygodniowym i są włączone do oferty zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2016/17, a za udział w nich studenci otrzymają do 5 punktów ECTS. ‎

 

Lista wykładowców, tytuły wykładów i inne szczegółowe informacje: http://www.wieden.msz.gov.pl/resource/64f2915e-3ca7-4ede-a842-abc2239ec768:JCR

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: wieden.msz.gov.pl

3 19 października, 2016 Austria, Kalendarium, News, Polityka, Wydarzenia Październik 19, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.