Wykształcenie uzyskane w zagranicznym systemie oświaty

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wykształcenie uzyskane w zagranicznym systemie oświaty
Dodany przez:

Wykształcenie uzyskane w zagranicznym systemie oświaty

Wykształcenie uzyskane w zagranicznym systemie oświaty – możliwości uznania lub potwierdzenia. Informacje ogólne

Z dniem 31 marca 2015 r. weszły w życie nowe przepisy regulujące zasady i tryb postępowania w celu uznania wykształcenia uzyskanego za granicą:

  • art. 93-93h ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty [http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2015/03/uso-przepisy-dot-uznawania-wyksztalcenia-dzu-2015-poz-357.pdf] (Dz. U. z dnia 16 marca 2015, poz. 375) dokument w wersji word [http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2015/03/uso-dz-u-16-03-2015-poz-357-uznawanie-wyksztalcenia-zagranicznego.docx]
  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2015 r. w sprawie postępowania w celu uznania świadectwa lub innego dokumentu albo potwierdzenia wykształcenia lub uprawnień do kontynuacji nauki uzyskanych w zagranicznym systemie oświaty [http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2015/03/rozporzmen-uznanie-wyksztalcenia-dz-u-27-03-2015-poz.447.pdf] (Dz. U. z dnia 27 marca 2015 r., poz. 447). dokument w wersji word [http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2015/03/rozporzadzenie-ws-postepowania-w-celu-uznania-swiadectwa-25.03.docx]

Uznanie świadectwa zagranicznego:

  • z mocy prawa – czyli bez poświadczania przez inne instytucje lub organy na terenie Polski [http://men.gov.pl/wspolpraca-miedzynarodowa/nostryfikacja-swiadectw-zagranicznych/swiadectwa-uzyskane-za-granica-ktore-nie-wymagaja-zalatwiania-dodatkowych-formalnosci-w-polskich-urzedach.html]
  • w wyniku postępowania administracyjnego kuratora oświaty [http://men.gov.pl/strony/uznanie-lub-potwierdzenie-wyksztalcenia-decyzja-kuratora-oswiaty.html].

UWAGA! Postępowania w celu uznania świadectw nie prowadzi się w odniesieniu do zagranicznych świadectw dokumentujących zaliczenie roku szkolnego lub ukończenie szkoły, jeśli ich posiadacze zamierzają kontynuować w Polsce naukę w szkole podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkole zawodowej, technikum lub liceum ogólnokształcącym.

Szczegółowe informacje można uzyskać w kuratoriach oświaty. Adresy kuratoriów oświaty znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej [http://bip.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=37%3Akuratoria-owiaty&catid=16%3Ainstytucje-nadzorowane-przez-men&Itemid=41].

 

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej (men.gov.pl)
Fot: własność redakcji

14 24 sierpnia, 2016 Edukacja, Nauka i badania, News, Przewodnik 24 sierpnia, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.