Zasiłek dla bezrobotnych w Austrii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Przelicz waluty

Popularne Newsy

Nasze społeczności

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Zasiłek dla bezrobotnych w Austrii
Dodany przez:

Zasiłek dla bezrobotnych w Austrii

Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje także pracownikom z państw UE

Austriacki Trybunał Administracyjny orzekł, że pracownicy z państw UE, którzy byli zatrudnieni w Austrii i stracili pracę, ale nadal przebywają w kraju, mogą korzystać ze świadczeń austriackiego urzędu pracy (AMS).

Zgodnie z wydanym przez Trybunał orzeczeniem austriacki urząd pracy jest odpowiedzialny za wypłatę zasiłku dla bezrobotnych, jeśli pracownik z innego państwa członkowskiego UE po utracie pracy pozostał w Austrii i podczas zatrudnienia jeździł do swojego kraju pochodzenia rzadziej niż raz w tygodniu (1-2 razy w miesiącu i 3-4 raz w roku). Fakt, że centrum spraw życiowych danego pracownika (np. rodzina, stałe miejsce zamieszkania) pozostaje w kraju pochodzenia, tego nie zmienia.

W innych przypadkach zasiłek dla bezrobotnych powinien być pobierany w kraju zamieszkania, zgodnie z obowiązującymi w tym kraju przepisami.

Pełna treść orzeczenia w j. niemieckim:

https://www.vwgh.gv.at/rechtsprechung/aktuelle_entscheidungen/2016/ra_2016080047.html;jsessionid=3A46CFDB38C5548AE433E6ADB63665BB?0

 

Źródło: Ambasada RP w Wiedniu (wieden.msz.gov.pl)
Fot: własność redakcji

2 08 sierpnia, 2016 News, Praca, Przewodnik, Zasiłki i dotacje Sierpień 8, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Reklama

Witamy wszystkich!

Portal powstał, by wspomóc oraz ułatwić poruszanie się w austriackich realiach. Gdy przybyliśmy do Austrii napotkaliśmy wiele przeszkód i trudności związanych z życiem codziennym na obcym terenie. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogą zapoznać się z egzystencją w kraju pełnym możliwości jakim Austria. Jest to miejsce, gdzie możecie podzielić się z innymi własnymi doświadczeniami, jak i informacjami, które będą pomocne dla mieszkańców Austrii. Wiadomości te mogą być również pomocne dla osób mających zamiar odwiedzić jak i osiedlić się w Austrii. Postaramy się informować na bieżąco o zmianach zachodzących w tym atrakcyjnym kraju. Będziemy szukać nowych możliwości rozwoju naszego wspólnego portalu. Zbieranie informacji, wskazówek oraz innych elementów życia w jednym miejscu pozwoli i ułatwi byt w nowym państwie. Współpracujemy już z wieloma osobami, w tym z Damianem Golcem i Michałem Majewskim autorami zdjęć znajdujących się na stronach portalu.


Zapraszamy wszystkich do współpracy.
Dziękujemy.

zespół Polacy w Austrii

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaAustria.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.